הנסיעה להמבורג

ההחלטה לנסוע לסוף שבוע בהמבורג הייתה ספונטאנית. כבר זמן רב שאני רוצה לבקר בעיר שבה גר זמר ההיפ הופ הגרמני האהוב עלי, בעל הקרחת והקול המאנפף  יאן דיליי. בפעם הראשונה שאנדריאס בא לבקר אותי בארץ, הוא הביא לי במתנה את הדיסק שלו ומאז אני שבוייה, אפילו גררתי את אנדריאס להופעה שלו בברלין.  שיהיה ברור שאני לא מבינה אף מילה ממה שהוא שר, אבל גם הגרמנים לא ממש מבינים את המילים הבוקעות מקולו המאנפף. אגב, רוב סרטיו  של הבמאי התורכי פאתי אקין (סול קיצ'ן) וגם השחקן האהוב עלי שמשחק ברוב סרטיו של פאתי אקין מוריס בלאיבטראו גר בהמבורג. קיוויתי, כן קיוויתי שאולי אפגוש משהו מהם בטעות.

יצאנו לדרך בשבת אחר הצהריים במכונית של אנדריאס. כמעט לכל מקום שאנחנו נוסעים אנדריאס אומר לי תמיד: "זה שעתיים מברלין", את השעתיים שלו תמיד צריך להכפיל בשתיים. "איך שעתיים?" אני תמיד אומרת לו, אנחנו כבר נוסעים שלוש וחצי שעות…? "ברכבת זה שעתיים….". בכל אופן, לא נסענו לבדינו, היו לנו שלוש טרמפיסטיות כבדות משקל שהצטופפו מאחור. ישנו אתר שהוא סוג של טרמפיאדה און ליין, אתם רוצים להוזיל עלויות דלק? אתם מפרסמים הודעה מתי ולאן אתם נוסעים וטרמפיסטים שמחפשים טרמפ לאותו הכיוון יפנו אליכם. האתרwww.mitfahrzentrale.de  הנסיעה עברה בשקט, הן בעיקר קשקשו ביניהן, בארץ עד שהיינו מגיעים להמבורג כל אחד מאיתנו היה עובר תחקור רציני על חייו הפרטיים אבל לא כאן.

 

רצינו להתארח במלון במרכז העיר אבל באותו סוף השבוע בדיוק היה דרבי בעיר, ולא הצלחנו למצוא חדר. אז אנדריאס הזמין לנו חדר בצימר. "זה בשכונה שנמצאת בערך רבע שעה מהמרכז, זו בקתה בחצר ביתה של פראו גרוזה". מעולה חשבתי לעצמי, צימר, יהיה רומאנטי, אבל הקונספט של צימר גרמני מאוד שונה מהקונספט של צימר ארץ ישראלי,   בעוד שאצלנו מדובר במפלט רומנטי ומפנק הכולל רצפות עץ, חלוקי רחצה לבנים וג'אקוזי עם נוף לכינרת, אצלם מדובר בחדר עם שטיחים אדומים משנת טראפפו, אוסף של בובות חרסינה ומיטות נפרדות. ועל התענוג הזה שילמנו כמעט 80 יורו ללילה. לפחות היה נקי. לא נורא ניסיתי לנחם את עצמי, אנחנו בין כה וכה יוצאים לקרוע את העיר, אני בכלל לא אשים לב לזה כשאחזור.

תפסנו מונית העירה (כדי שנוכל לשתות) ופגשנו את ורוניקה, ידידה וקולגה של אנדריאס,  במסעדה אינטימית עם מטבח פתוח בו היה אפשר לראות את הטבחים עושים את מלאכתם.

 את ורוניקה הכרתי לראשונה בנשף של הבונדאס פרס בשנה שעברה. היא עיתונאית תוססת עם שיער שחור גלי ושופע, עיניים ירוקות והרבה נוכחות, היא מסוג הנשים השמנות והכה סקסיות עם הרבה ביטחון עצמי ואמביציה. הייתה בינינו כימיה כבר מהרגע הראשון, אפילו שהייתה לה הסטוריה עם אנדריאס, רומן קצר לפני שלוש שנים שלא ממש התרומם. זה לא הפריע לי או גרם לי לקנא כי מאז הוא מצא אותי והיא מצאה בן זוג שאיתו היא חיה, וחוץ מזה מדובר בידידה אחת ולא שיירה של אקסיות ככה שזה לא מעורר כל חשד.

 

בן זוגה של ורוניקה היה מחוץ לעיר, הוא נסע לבקר את בנו במינכן, מאז ומתמיד הייתה לורוניקה משיכה לגברים מבוגרים, אחרי רומן ממושך בן זוגה עזב את אשתו ועבר היישר לדירתה הקטנטונת. עכשיו הוא נמצא בתהליכי גירושים סבוכים, ובן התשחורת שלו (שאותו הוא ממעט לראות) מאשים את ורוניקה בפרידה של הוריו, ושולח לה מכתבי נאצה בפייסבוק אף על פי שהם מעולם לא נפגשו במציאות.  כשאנדריאס סיפר לורוניקה שאנחנו מתחתנים היא נשארה הלומה. כל מי שמכיר את אנדריאס לא מאמין שהוא מתחתן. גם הוא עצמו לא מאמין שהוא עומד להתחתן. "איך עשית את זה?" היא שאלה בקנאה כשהוא הלך לשרותים. "יש לי את האסטרטגיות שלי", אמרתי בקריצה.

 

אחרי ארוחת הערב יצאנו לקרוע את העיר. אנדריאס ואני רצינו ללכת ל"גולדן פודל", מועדון שדומה יותר לסגנון המועדונים בברלין אבל לורוניקה הייתה תוכנית אחרת לערב, היא לקחה אותנו לסיור בסליזי סאנט פאולי, האזור שבו שוכנים החלונות האדומים של המבורג, אלא שלא כמו באמסטרדם האזור תחום והכניסה מותרת אך ורק לגברים מעל גיל 18, הנשים היחידות שמותרות להיכנס אלו נשים עובדות.

 

נכנסנו לבר שממש ליד הכניסה, שם שותים בעיקר הסרסורים הזונות ועוד טיפוסים שונים ומשונים. מין מקום הארד קור ואחר כך עשינו סיבוב בכל מיני ברים סטייל מייקס פלייס בתל-אביב והיאכט פאב באילת, מלאים בתיירים שיכורים מכל העולם ומוזיקה סוג ז'. ברחוב הראשי הגדוש בחנויות סקס הסתובבו זונות בג'ינס ומעילי גשם, צעירות מדי… לא הייתי נותנת להן אפילו 18, הן התרוצצו בין ההמולה מנסות לפתות לקוחות פוטנציאלים בגשם.

 

ב-4 לפנות בוקר אנדריאס ואני תפסנו מונית חזרה לצימר. הנהג היה צרפתי-אפריקאי, אנדריאס מבושם יותר מקלות ולא זכר את שם הרחוב, רק את השכונה. הגענו  לשכונה והנהג התחיל לעשות סיבובים סחור סחור אבל אנדריאס לא זכר את שם הרחוב, רק את שתי האותיות הראשונות, ככה שהנהג לא יכול היה למצוא את המקום בג'י פי אס. אנדריאס התעצבן על הנהג והחל לשטוף אותו בצרפתית (אנדריאס מדבר צרפתית רק כשהוא ממש אבל שיכור)"למה אתה לא מביא אותי הביתה?" הוא צעק עליו. "מה אתה רוצה מהמסכן? אתה לא יכול לצפות ממנו למצוא את המקום אם אתה לא יודע איך קוראים לו!" גערתי בו אבל זה לא עזר. כשכבר חשבתי שלא נמצא את המקום ונאלץ לישון ברחוב,  אנדריאס נזכר בטובו בשם הרחוב. לפחות הוא נתן טיפ נדיב לנהג הנזוף. בדרך לחדר אנדריאס דרך בגסות על ערוגת השושנים של פראו גרוזה, אני שיכורה פחות נכנסתי דרך שער האורחים.

 

למחרת נסענו העירה, פגשנו את ורוניקה לבוצהריים מאוחרים ועוד סיישן ארוך של "בטיפול", שבו בעיקר הקשבנו לבעיותיה ביחסיה הסבוכים עם בן זוגה ומשפחתו. לאחר מכן אנדריאס ואני יצאנו לשוטט בנמל. מה שיפה בהמבורג שהנמל הוא חלק אינטגראלי מהעיר. אני רוצה להגיד לכם שהמבורג היא אחלה עיר, אם לא ברלין אז גם המבורג הולך. את יאן דיליי לא פגשתי, גם לא את פאתי אקין או מוריס בלאיברטראו, ובכל זאת היה אחלה סוף שבוע.

 

 

צ'וס בינתיים כמו שאומרים הגרמנים, עד למוצ"ש הבא.

 

כללי

2תגובות ל‘הנסיעה להמבורג

 1. דניאל וויסמן אוקטובר 16, 2010 / 11:54 pm

  שלומית! קבלי ח"ח על המשפט הזה:
  "אני רוצה להגיד לכם שהמבורג היא אחלה עיר, אם לא ברלין אז גם המבורג הולך".
  המשפחה שלי גרה בהמבורג, ואני רוצה לגור בגרמניה, ובגלל שבברלין אין לי קרובי משפחה, חשבתי לגור עם משפחתי בהמבורג על ההתחלה.
  אמנם יש זמן וזה יקרה עוד שנתיים שלוש… אני תמיד חשבתי שאני רוצה לגור בברלין אבל שבהמבורג יש לי תנאים יותר טובים, יש לי משפחה שם שיש לה חדר אירוח ואני אוכל להישאר שם כמה זמן שארצה ודיברתי אייתם גם על זה, כלומר, חוסך הון כסף שהיה יכול ללכת להשכרת דירה וכו'… שלא לדבר על הרגשת בדידות…
  אז לדעתך המבורג היא אחלה עיר גם כן ? איזה כייף לשמוע 🙂
  פוסט מעניין מאוד!, דניאל.

 2. רוני ינואר 5, 2011 / 1:40 am

  חה, כל הגרמנים אוהבים את יאן דיליי. האמת שהוא באמת טוב.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s